18 Yaş Altı İngiltere Şirketi Kurulabilir Mi?

18 Yaş Altı İngiltere Şirketi Kurulabilir Mi?

18 Yaş Altı İngiltere Şirketi Kurulabilir Mi?

Şirket Nedir, Nasıl Kurulabilir Ve İngiltere'nin Avantajları Nelerdir?

Şirket yapacağınız satışları, vereceğiniz hizmetler karşılığında alacağınız ücreti vergilendirmeniz için size fatura kesme imkanı tanımış olur. Peki şirketimi nasıl kurabilirim? 18 yaş altında birisi şirketini nasıl kurabilir? İngiltere'de şirket kurmanın avantajları nedir?


18 Yaş Altındaki Kişiler Şirket Kurabilir mi?

18 yaşının altında olan yani reşit olmayan kişiler İngiltere'de şirketlerini kurabilmektedirler.


İngiltere'de Şirket Kurmanın Avantajı Nedir?

İngiltere şirketi kurmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. İngiltere'deki şirketinizin en büyük avantajlarından biri K.D.V. muafiyetidir. Eğer yıllık cironuz 1 milyon 500 bin TL'nin altında ise K.D.V. ödemenize gerek kalmıyor bu sebeple %20 daha yüksek kazanca sahip olabiliyorsunuz. İstemeniz durumunda Vergi Numarası için başvurabilir ve K.D.V. ödeyebilirsiniz. Ayrıca eğer yıllık cironuz 6.500.000₺'nin altında ise, şirketiniz bir "mikro işletme" olarak değerlendirilecektir. Ve bu sayede muhasebe kayıtlarınızı kendiniz sorunsuz bir şekilde tutabileceksiniz. Yani bir muhasebeci ücreti ödemeye ihtiyaç duymayacaksınız.


18 Yaş Altında İngiltere'de Şirket Nasıl Kurulur?

18 yaş altı bireylerin İngiltere'de şirket kurabilmesi için herhangi bir ek belgeye ihtiyacı yoktur. Birleşik Krallık'ta şirket kurulumlarını ve denetlemelerini yapan resmi kurum olan Şirketler Evi (Companies House)'a başvurunuzu iletmeniz ve 12€ kuruluş ücretlendirmesini ödemeniz gerekiyor. Ayrıca internet üzerinden sanal ofis yani kiralık ofiste almanız gerekmektedir. Çünkü tüm resmi evraklarınız bu adrese gelecektir. Ardından şirket kurulumunuz ortalama 48 saat içerisinde tamamlanmış oluyor ve şirketler evi tarafından şirketinize özel bir şifre iletiliyor. Bu şifre sayesinde şirketinizin bazı özelliklerini online ortamda yönetebiliyorsunuz.

Eğer sadece 18 yaş altında birisi Limited şirket kurma talebi iletir ise herhangi bir sorun yaşamayacaktır ancak Wise gibi dünyaca bilinen bankacılık uygulamaları hesaplarınızı yönetecek kişinin 18 yaş üzerinde olmasını zorunlu kılıyor. Bu yüzden şirketinizde 18 yaş üzerinde ebeveyniniz veya farklı bir kişiyi direktör olarak göstermeniz gerekmektedir.


İngiltere Şirket Türlerinin Farklılıkları?

Aşağıda ki verdiğimiz linke tıklayarak indirdiğiniz pdf dosyasında şirket türlerinin farklılıklarını öğrenmek için gerekli çoğu bilgiye ulaşabileceksiniz.


İNGİLTERE'DE ŞİRKET KURMAK PDF


İngiltere'de Şirket Kurmak İçin Şirketler Evine Başvuru Formu?

Aşağıda ki link üzerinden Şirketler Evine formunuzu iletebilirsiniz.


Şirket Kaydını Başlatmak İçin Tıkla!


Tüm İşleri Benim Yerime Halledebilecek Birisi Yok Mu?

Elbette bu tarz şirketler mevcut. Bizim gözlemlerimize göre en iyisi de ingiltere.limited şirketi olarak gözüküyor. İngiltere Limited şirketinin internet sitesi üzerinden kurulum için belirli bir paket seçip belirtilen hizmetleri alabilirsiniz.


Facebook'ta PaylaşTwitter'da PaylaşLinkedin'de Paylaş